Správa z okrúhleho stola na tému Výchova a vzdelávanie orientované na deti a mladých ľudí

[ 26.6.2016, Prezentácie]


Dňa 25. apríla 2016 organizovalo Nové školstvo v rámci kampane Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku tretí zo série okrúhlych stolov zástupcov politických strán, rezortu školstva, odborníkov, učiteľov a rodičov v oblasti vzdelávania. Témou tretieho okrúhleho stola bola Výchova a vzdelávanie orientované na deti a mladých ľudí.


Naše pozvanie do diskusie prijali nasledovní zástupcovia politických strán a rezortu školstva, experti v oblasti vzdelávania, učitelia a rodičia:


- poslanci a poslankyne Národnej rady SR:
Ondrej Dostál (OKS), Ľubomír Petrák (SMER-SD), Martin Poliačik (SaS), Veronika Remišová (OĽANO-NOVA), Eva Smolíková (SNS)


- zástupcovia a zástupkyne rezortu školstva:
Petra Fridrichová (ŠPÚ), Zuzana Juščáková (NÚCEM), Romana Kanovská (NÚCEM), Peter Krajňák (MOST-HÍD, štátny tajomník MŠVVŠ SR), Peter Mederly (MŠVVŠ SR, hlavný poradca ministra)


- odborná verejnosť:
Miroslava Hapalová (Člověk v tísni Slovensko), Robert Chovanculiak (INESS), Jozef Miškolci (SGI), Miroslav Pagáč, Dana Rušinová (NDS)


- rodičovská a učiteľská verejnosť:
Martina Maláková, Oľga Šulíková, Eva Radičová


Za kampaň Chceme vedieť viac sa diskusie zúčastnili Fedor Blaščák, Elena Gallová Kriglerová , Zuzana Zimenováa Peter Dráľ, ktorý okrúhly stôl moderoval.


Séria diskusií za okrúhlym stolom si kladie za cieľ naštartovať kultúru dialógu a spolupráce v oblasti vzdelávania naprieč politickým a odborným spektrom, aby sa deti a ich potreby dostali do centra pozornosti verejných politík.


Viac nájdete v Správe z okrúhleho stola k téme Výchova a vzdelávanie orientované na deti a mladých ľudí, ktorú nájdete vo formáte PDF na stiahnutie tu alebo v náhľade nižšie:Kampaň v roku 2016 podporuje:


OSF

Supported [in part] by a grant from the Foundation Open Society Institute in cooperation with the Education Support Program of Open Society Foundations