Stále niečo nové

[ 27.11.2013, Vladimír Burjan, Dobrá škola]

V septembri vstúpila DOBRÁ ŠKOLA do svojho piateho ročníka. Namiesto nejakých veľkolepých osláv sme sa rozhodli osláviť toto milé jubileum sériou zmien a noviniek, ktoré zasa posúvajú náš časopis trochu ďalej.


Začalo sa to už v septembri, keď sme náš redakčný tím posilnili o Martinu Sondej. Prišla v poslednej chvíli, pretože pripravovať každý mesiac 36 strán iba vo dvojici bolo ozaj náročné.

DOBRÁ ŠKOLA mala vždy ambíciu byť viac než iba jedným z časopisov. Aj preto od októbrového čísla vytvárame ku každému číslu unikátny pracovný list, vďaka ktorému možno náš časopis využívať ako zaujímavú pomôcku pre profesijný rast (viac v sekcii Pracovné listy DOBRÝ UČITEĽ).

V novembrovom čísle sme oznámili zmenu webovej adresy časopisu. Keď­že doména www.dobraskola.sk je dlhodobo obsadená, používali sme adresu www.dobraskola.com. Príliš sa však neosvedčila, preto po novom sídlime na www.casopisdobraskola.sk. Keby to nebolo tajomstvo, prezradil by som vám, že po zmene adresy pripravujeme aj úplne nový web. Ale nesmiem.

November priniesol aj ďalšiu významnú zmenu: vypočuli sme opakované prosby mnohých našich fanúšikov a umožnili sme jednotlivcom predplatiť si DOBRÚ ŠKOLU aj v tlačenej podobe .

Ako ste si možno všimli, decembrové číslo prichádza s mierne vynovenou titulkou. Názov časopisu je väčší a výraznejší, aby sa medzi množstvom iných časopisov nestrácal. A tým sa dostávam k ďalšej, možno najvýznamnejšej novinke: od tohto čísla bude DOBRÁ ŠKOLA distribuovaná do voľného predaja na všetky miesta, kde sa bežne predáva tlač.

Zmeny robíme priebežne aj v obsahu. V tomto čísle napríklad štartuje nová pravidelná rubrika Predstavujeme „iné“ školy.

Mnohí ľudia sa boja zmien. Pritom práve tie nás ženú dopredu a bránia nám upadnúť do nezáživnej rutiny. Ozaj, čo sa na vašej škole zmenilo od septembra?


Autor je riaditeľom spoločnosti EXAM testing a šéfredaktorom časopisu Dobrá škola.

Článok bol pôvodne uverejnený v časopise Dobrá škola.