Okrem ministra školstva Petra Plavčana chce pripraviť reformu školstva aj bývalý minister Ivan Mikloš

[ 21.11.2016, Peter Dráľ, Nové školstvo v médiách]

Deti na Slovensku sú v škole nešťastné, majú stále horšie výsledky v medzinárodných porovnaniach, naša veda nemá dostatočnú kvalitu. Tieto problémy chce riešiť projekt To dá rozum, ktorý pripravuje nezisková organizácia Mesa 10 a jej prezident a bývalý minister financií Ivan Mikloš.


Veľkú reformu školstva pripravuje aj ministerstvo, ktoré vedie nominant SNS Peter Plavčan. Autori projektu To dá rozum hovoria, že sledujú prácu na ministerstve a niektorí poradcovia ministra ako Zuzana Zimenová či Vladimír Burjan spolupracujú aj na Miklošovom projekte. „Snažíme sa spojiť všetky pozitívne úsilia k dosiahnutiu zmeny, ktorá bude čo najlepšia,“ hovorí Králiková.


V materiáli, ktorý ministerstvo predstavilo, je podľa nich pár zmien, ktoré sa prekrývajú aj s nápadmi To dá rozum.A ako by malo vyzerať školstvo o 24 rokov? Každé dieťa má získať rovnako kvalitné základné zručnosti a vedomosti. Systém vzdelávania by sa mal prispôsobovať deťom a študentom. Učitelia by mali pracovať vo viacčlenných odborných tímoch, čo im umožní individuálny a profesionálny prístup.


„Po získaní základných zručností a znalostí si študenti budú naprieč disciplínami a teoretickými i praktickými oblasťami poznania spoluvytvárať cestu svojho ďalšieho rozvoja. Budú toho schopní, keďže od detstva sa budú učiť, ako si stanovovať ciele a aj ako ich dosahovať,“ povedal Peter Dráľ , ktorý na projekte spolupracuje.Viac nájdete v článku Denníka N zo dňa 16. novembra 2016 tu.