Správa z okrúhleho stola na tému Príprava mladých ľudí (nielen) na svet práce

[ 5.4.2016, Prezentácie]


Dňa 18. februára 2016 organizovalo Nové školstvo v rámci kampane Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku druhý zo série okrúhlych stolov zástupcov politických strán a odborníkov v oblasti vzdelávania. Témou druhého okrúhleho stola bola Príprava mladých ľudí (nielen) na svet práce | Stredné všeobecné a odborné vzdelávanie.


Naše pozvanie do diskusie prijali nasledovní zástupcovia politických strán a experti v oblasti vzdelávania:


Vladimír Burjan (časopis DOBRÁ ŠKOLA), Branislav Gröhling (Podporme remeslá), Martin Chren (SKOK!), Dušan Jaura (Gymnázium C. S. Lewisa), Peter Krajňák (MOST-HÍD), Michal Páleník (Inštitút zamestnanosti), Martin Poliačik (SaS), Veronika Remišová (OĽANO-NOVA), Saskia Repčíková (Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR), Miroslava Szitová (KDH), Juraj Vantuch (nezávislý analytik), Zuzana Zimenová (#SIEŤ). Za kampaň Chceme vedieť viac sa diskusie zúčastnili Fedor Blaščák, Elena Gallová Kriglerová a Peter Dráľ, ktorý okrúhly stôl moderoval.


Séria diskusií za okrúhlym stolom si kladie za cieľ naštartovať kultúru dialógu a spolupráce v oblasti vzdelávania naprieč politickým a odborným spektrom, aby sa deti a ich potreby dostali do centra pozornosti verejných politík.


Viac nájdete v Správe z okrúhleho stola k téme Príprava mladých ľudí (nielen) na svet práce | Stredné všeobecné a odborné vzdelávanie, ktorú nájdete vo formáte PDF na stiahnutie tu alebo v náhľade nižšie:Kampaň v roku 2016 podporuje:


OSF

Supported [in part] by a grant from the Foundation Open Society Institute in cooperation with the Education Support Program of Open Society Foundations