Správa z okrúhleho stola na tému Potreby detí a ich napĺňanie

[ 16.2.2016, Prezentácie]


Dňa 21. januára 2016 organizovalo Nové školstvo v rámci kampane Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku prvý zo série okrúhlych stolov zástupcov politických strán a odborníkov v oblasti vzdelávania. Témou prvého okrúhleho stola boli Potreby detí a ich napĺňanie | Raná starostlivosť, predškolské a základné vzdelávanie.


Naše pozvanie do diskusie prijali nasledovní zástupcovia politických strán a experti v oblasti vzdelávania:


Zuzana Čačová (Nadácia otvorenej spoločnosti), Otília Čechová (Raná starostlivosť), Martin Kríž (Indícia), Martin Kuruc (Pedagogická fakulta UK), Jozef Miškolci (SGI), Ivan Pavlov (SKOK!), Ľubomír Petrák (SMER-SD), Martin Poliačik (SaS), Mária Prékop (MOST-HÍD), Miroslav Sopko (OĽANO – NOVA), Miroslava Szitová (KDH) a Zuzana Zimenová (#SIEŤ). Pozvanie tiež prijal László Szabó (SMK), ktorý sa však napokon nemohol okrúhleho stola zúčastniť. Za kampaň Chceme vedieť viac sa diskusie zúčastnili Fedor Blaščák, Elena Gallová Kriglerová a Peter Dráľ, ktorý okrúhly stôl moderoval.


Séria diskusií za okrúhlym stolom si kladie za cieľ naštartovať kultúru dialógu a spolupráce v oblasti vzdelávania naprieč politickým a odborným spektrom, aby sa deti a ich potreby dostali do centra pozornosti verejných politík.


Viac nájdete v Správe z okrúhleho stola k téme Potreby detí a ich napĺňanie | Raná starostlivosť, predškolské a základné vzdelávanie, ktorú nájdete vo formáte PDF na stiahnutie tu alebo v náhľade nižšie:Kampaň v roku 2016 podporuje:


OSF

Supported [in part] by a grant from the Foundation Open Society Institute in cooperation with the Education Support Program of Open Society Foundations