Okrúhly stôl na tému Potreby detí a ich napĺňanie

[ 24.1.2016, Podujatia]


Dňa 21. januára 2016 organizovalo Nové školstvo v rámci kampane Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku prvý zo série okrúhlych stolov zástupcov politických strán a odborníkov v oblasti vzdelávania. Témou prvého okrúhleho stola boli Potreby detí a ich napĺňanie | Raná starostlivosť, predškolské a základné vzdelávanie.


Naše pozvanie do diskusie prijali nasledovní zástupcovia politických strán a experti v oblasti vzdelávania:


Zuzana Čačová (OSF), Otília Čechová (Raná starostlivosť), Elena Gallová Kriglerová (CVEK), Martin Kríž (Indícia), Martin Kuruc (Pedagogická fakulta UK), Jozef Miškolci (SGI), Ivan Pavlov (SKOK!), Ľubomír Petrák (SMER-SD), Martin Poliačik (SaS), Mária Prékop (Most-Híd), Miroslav Sopko (OĽANO – NOVA), Miroslava Szitová (KDH) a Zuzana Zimenová (#Sieť). Pozvanie tiež prijal László Szabó (SMK), ktorý sa však napokon nemohol okrúhleho stola zúčastniť. Moderoval Peter Dráľ, spoluiniciátor kampane Chceme vedieť viac.


Pozrite si fotoreport z podujatia:Podkladom pre diskusiu zúčastnených bol pozičný dokument k téme ranej starostlivosti, predškolskému a základnému vzdelávaniu, ktorý nájdete vo formáte PDF na stiahnutie tu alebo v náhľade nižšie:Na prelome januára a februára 2016 budeme publikovať správu o priebehu diskusie vrátane toho, na čom sa účastníci okrúhleho stola zhodli resp. o čom je potrebné naďalej diskutovať. Ďalšie výstupy nielen k okrúhlemu stolu nájdete na webe kampane.Kampaň v roku 2016 podporuje:


OSF

Supported [in part] by a grant from the Foundation Open Society Institute in cooperation with the Education Support Program of Open Society Foundations