Diskusia o školstve má prvé výsledky

[ 8.12.2014, Zuzana Zimenová, Nové školstvo v médiách]

Médiá informovali o prvých zisteniach kampane Chceme vedieť viac. "V školách treba oveľa viac rozvíjať komunikáciu medzi učiteľmi, žiakmi a ich rodinami a spríjemniť treba aj celkovú atmosféru," hovorí Zuzana Zimenová, jedna z organizátoriek kampane.


V reportáži Správ RTVS z prezentácie prvých zistení kampane Chceme vedieť viac pripomenul význam takejto kampane Tomáš Feřtek, organizátor podobnej iniciatívy v Českej republike v roku 2013, ktorou sa slovenská kampaň inšpirovala. „Najdôležitejšie je, že ju české ministerstvo školstva vnímalo ako spolupracujúcu kampaň a že jej výsledky zahrnulo do tých materiálov, podľa ktorých sa bude riadiť vzdelávacia politika v budúcnosti,“ zhodnotil naplnenie cieľov českej kampane Feřtek.Minister školstva Juraj Draxler prostredníctvom hovorkyne rezortu Martiny Slušnej v reportáži uviedol, že „víta snahy iniciátorov kampane a je pripravený sa s nimi stretnúť a inšpirovať sa podnetmi, ktoré vzídu z odbornej diskusie.“


Videozáznam príspevku zo Správ RTVS zo dňa 7. decembra 2014 nájdete vo videoarchíve RTVS k dispozícii tiež tu (od minutáže 12:27).