Pozvánka na workshop:
Inklúzia je spoločná vec

[ 22.9.2014, Podujatia]

Nové školstvo v spolupráci s partnermi si Vás dovoľuje pozvať na workshop, ktorý sa bude konať pod záštitou poslankyne Európskeho parlamentu Jany Žitňanskej, a to na tému:Inklúzia je spoločná vecKedy: piatok 10. október 2014 od 10.00 hod.


Kde: Dom Európskej únie, Palisády 29, Bratislava (lokalizácia podľa mapy tu)


Registrácia účastníkov:
Účasť na workshope potvrďte najneskôr do stredy 8. októbra 2014 prostredníctvom prihlasovacieho formulára, ktorý je dostupný tu.


Program:


V rámci workshopu budú s jeho účastníkmi o inkluzívnom vzdelávaní diskutovať:

Jana Žitňanská, poslankyňa Európskeho parlamentu (NOVA),
Zuzana Zimenová, Nové školstvo,
Maroš Matiaško, právnik, MDAC,
Mária Tomaško, matka dieťaťa so zdravotným znevýhodnením,
Ľubica Pilková, občianske združenie diabetikinfo.sk,
Alena Novotná, matka diabetika,
Pavla Baxová, Rytmus o. s.,
Miroslava Hapalová, koalícia Za rovnosť vo vzdelávaní.


Na workshope budú prezentované skutočné príbehy detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktoré narážajú na bariéry v školskom vzdelávaní. Príbehy vo forme advokačného manuálu pre rodičov spracoval tím expertov Nového školstva. Taktiež budú prezentované snahy skupín rodičov detí so zdravotným postihnutím o ich začlenenie do škôlok a škôl a prekážky, na ktoré narážajú.Skúsenosti s procesom inklúzie v školách v Českej republike predstavia hostia z občianskeho združenia Rytmus. O tom, ako postupovať na Slovensku, budú diskutovať členovia koalície Za rovnosť vo vzdelávaní.Organizátor:
Občianske združenie Nové školstvo


Podujatie sa koná v rámci projektu Za inklúziu a rovnosť vo vzdelávaní, ktorý realizuje občianske združenie Nové školstvo. Projekt bol podporený Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA - nádacia na podporu sociálnych zmien.